muchomorek.edu.pl

Dziecko przed komputerem

Dziecko przed komputerem

Dziecko przed komputerem pozwalanie najmłodszym dzieciom na

Jeśli chodzi o najmłodsze (kilkuletnie) dzieci to nie da się wymienić zabaw, które byłyby dla nich rozwijające.co warto zobaczyć w lizbonie Dzieje się tak z jednego powodu – wszystkie zabawy takimi są. Dziecko już od pierwszych dni życia chłonie wszystko z otaczającego go świata. W jaki sposób nie bawiłby się dwulatek, zabawa ta na pewno czegoś go nauczy.teczka aktówka Wszystkie czynności, które w tym wieku będzie się wykonywać z dzieckiem, czegoś go nauczą i odniosą pozytywne skutki.

Jest jednak jeden warunek – trzeba poświęcić dziecku czas. Włączenie telewizora czy gry komputerowej nie rozwiąże sprawy.

Co więcej – pozwalanie najmłodszym dzieciom na oglądanie telewizji czy granie w gry komputerowe, będzie mieć bardzo negatywne skutki. Maluchy do trzeciego roku życia nie powinny mieć styczności z nowymi technologiami (telewizor, komputer, internet). Jeśli producent jakiejś gry czy aplikacji deklaruje, że nauczy ona dwulatka liczyć czy też czytać, nie należy brać tego do siebie. Oczywiście można dwulatka nauczyć zarówno liczyć jak i czytać, ale może to zrobić tylko i wyłącznie osoba dorosła. Komputer czy telewizor w tym wieku mogą wyrządzić jedynie krzywdę, gdyż umysł dziecka nie jest jeszcze w pełni wykształcony. Programy i zabawy edukacyjne mogą być przydatne dla starszych dzieci, zwłaszcza tych w wieku szkolnym, czasem może i przedszkolnym.

Musi być jednak spełniony jeden warunek – nie można dziecku pozwolić na zbyt długie korzystanie z telewizji, komputera czy tabletu. W tej kwestii lepiej zaufać fachowcom, którzy podają ile minut dziennie przed takim urządzeniem nie zaszkodzi dziecku. Ilość tego czasu uzależniona jest od wieku dziecka (wzrasta wraz z wiekiem). Tylko trzymając się tych wytycznych można być pewnym, że nie zaszkodzi się własnemu dziecku.

praca dla lekarzy w niemczech
– autor artykułu